Bize Yazın

Eğer Intelkit Defence’in dijital yayıncılıkta konsantre olduğu savunma sanayi alanında paylaşmak istediğiniz bir düşünceniz varsa ve bu düşüncenin sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız bize yazabilirsiniz.

Olası zaman kayıplarının önüne geçmek ve sarf ettiğiniz düşünsel efordan en iyi verimi alabilmek için çalışmanızı göndermeden önce yayın politikamızla ilgili aşağıdaki maddelere bir göz atmanızda fayda var:

1-Intelkit Defence bir savunma grubudur ve sadece savunma sanayi ile onun alt bileşenleri hakkında yayın yapar. Alt bileşenler savunma sanayi alanıyla bağlı olmalıdır, örneğin gelişen yeni teknolojilerin jeopolitik etkileri, güvenlik, istihbarat, haber alma gibi. Çalışmanız, örnek olarak yazılan konu başlıklarının dışında da kalabilir ancak savunma ve güvenlik teması üzerine olduğundan emin olmalısınız.

2-Yazılan metinlerin bilgilendirici ve analiz içerikli olmasını tercih ediyoruz. Politik görüşler, beklentiler, propaganda içerikleri eğer doğrudan savunma sanayi üzerinde somut etkiler uyandırmıyorsa bizim alanımıza girmiyor. Örneğin Cumhuriyetçilerin ABD’de yaptıkları savunma harcamaları eleştirileri bizim için önemli çünkü bu savunma sanayine yönelik olarak kamu harcamalarını ve sektör eko-sistemini etkileyebilecek bir durum. Intelkit karar vericileri yönlendirmeyi değil onlara gerçekçi bilgiler sunmayı hedefliyor bu yüzden konu başlıklarının bilgilendirici ve içerik hedefli olması önemli.

3-Metinlerin uzunluğu ile ilgili tek sınırlamamız 400 kelimenin üzerinde olmaları. Bu kurala dikkat edildiği taktirde metnin uzunluğu ya da kısalığı önemli değil.

4-İçerikte bizim için önemli olan şey; Mantıklı, tutarlı ve iyi yapılandırılmış olması. Bu bütünlüğü destekleyen referanslar metin kalitesini mutlaka arttıracaktır ancak bir zorunluluk değildir.

5-Intelkit Defence’in dijital alanda yaptığı yayınların tamamı açık kaynaktır ve copylefttir. Bunun anlamı sitede yayınlanan bütün içerikler, kaynak göstererek ve değiştirilmeden kullanılabilir. Orijinal versiyonu aynı kalmak koşuluyla üzerine ekleme yapılarak değiştirilebilir. Yayınlamamız için bize gönderdiğiniz içerikler rızanız alınıp yayınlandıktan sonra bahsedilen açık kaynak statüsüne tabi olacaklardır. Çalışma sizin adınızla yayınlanmaya devam edecektir ve çalışmanızı size ait bir ürün gibi istediğiniz şekilde kullanabileceksiniz. Diğer taraftan olası bir ihtilaf durumunda çalışmanız sizin talebinizle yayından kaldırılmayacaktır ancak yayınlattığınız isimden istenen farklı bir mahlasa taşınabilir. Böylece çalışmanız Intelkit Defence’e ait olan bu blogta yayınlanmaya devam edecek ancak Intelkit’le organik bağlarınızı tamamen kesebileceksiniz. (Çalışma yine size ait olacaktır)

6-Gönderdiğiniz çalışmaların web endeksleri açısından özgün olması beklenir. Çalışmanızın daha önce internet ortamı dışında başka bir yerde yayınlanmış olması sorun değildir ancak arama motorları tarafından endekslenmemiş olması gerekir.

7-Çalışmanızın Intelkit’te yayınlanması daha önce yayınlandığı bir firma, yayınevi, dijital platform vb. ile olan hukuki taahhütlerini, mülkiyet haklarını ihlal ediyorsa bunlardan doğacak olan hukuki sorumluluk size ait olacaktır.

8- Bize çalışmalarını gönderen ve yayınlanması için teyit aldığımız yazarların yukarıdaki esasları okuduğu ve kabul ettiği varsayılır.

Bütün bu sıkıcı kurallarımız sizi, çalışmanızı ve Intelkit’in kurumsal kimliğini en iyi şekilde korumak için geliştirildi. Hala fikir değiştirmediyseniz bu linkten bizimle irtibata geçebilir ya da info@intelkit.com adresine kısa bir açıklama metniyle çalışmanızı gönderebilirsiniz. Fikirleriniz bizim için değerli.