Pazar, Temmuz 25

Gözat: Deniz Sistemleri

Intelkit Defence’in askeri deniz sistemleri hakkındaki arşividir. Destroyer, kruvazör, fırkateyn gibi su üstü gemileri, aeronaval sistemler, denizaltılar, su altı ve su üstü savunma sistemleri gibi araçlarla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Deniz Sistemleri ASELSAN Gemi
ASELSAN – Deniz ve Hava Savunma Sistemleri
Yazar

ASELSAN, kurulmuş olduğu yıldan bu yana başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere birçok yerli ve yabancı kullanıcının deniz platformlarındaki (suüstü ve sualtı) ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Savaş/Görev Sistemleri çözümleri sunmaktadır. ASELSAN 2006 yılından itibaren Deniz Savaş Sistemleri’nde aşağı yer alan alt sistemlerin tedarik, üretim, tasarım, entegrasyon, test ve lojistik destek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Deniz Sistemleri Dronelar
Dronelar Gökyüzünü Ele Geçiriyor Peki Suyun Altı?
Yazar

Savunma sanayinde insansız otonom teknolojiler gökyüzünü adım adım ele geçiriyor. İnsansız hava araçları, yeni nesil drone izleme sistemleri, sürü şeklinde saldırı yapan intihar droneları vs. vs. görünen o ki içinde bulunduğumuz yüzyılda gökyüzünde daha az insan göreceğiz. Peki hava üstünlüğü adım adım makinelere kayarken su altında durumlar nasıl?

Deniz Sistemleri
Çin ve Rusya ABD’nin Geri Çekilme Görüşmeleri Esnasında Orta Doğu Çıkarları İçin İş Başında
Yazar

Moskova, Orta Doğu’da oynadığı rolü kimsenin unutmadığından emin olurken Pekin Başkan Trump’ın ayrılma sözü verdiği bir bölgede baskınların izini sürüyor. WASHINGTON: Geçen hafta Arap Denizi’nde bir Rus savaş gemisi ile bir Amerikan muhribi arasındaki yakın karşılaşma Rus ordusunun yüksek bahisli kovalamaca oyununun yeni bir turundan daha fazlasıydı.

Deniz Sistemleri Zumwalt Destroyer
ABD’nin yeni destroyeri Zumwalt beklentileri karşılamıyor
Yazar

Zumwalt sınıfı destroyerler 2016 yılında General Dynamics’e ait olan Bath Iron Works tersanelerinde tamamlanarak ilk kez ordu envanterine kazandırıldı. Programın geliştirme maliyeti toplamda 22.5 milyar dolara mal olurken, ilk suya indirilen ünitenin maliyeti 4.24 milyar dolar oldu. Seri üretim altyapısının geliştirmesiyle bu maliyetin 3.5 milyar dolara kadar düşürülmesi bekleniyor.

Deniz Sistemleri TCG Anadolu Amfibi uçak gemisi
TCG Anadolu Amfibi Uçak Gemisi
Yazar

2013’te HAVELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından geliştirilen Advent’in entegre edildiği TCG Anadolu’nun inşasına 2016’da, Sedef Tersanesi’nde başlandı. Çok maksatlı amfibi hücum gemisi niteliği taşıyan TCG Anadolu, söylenenlerin aksine bir uçak gemisi değildir. İçinde havuz barındıran LHD (Doklu Çıkarma Gemisi) sınıfı bir gemidir.

1 2