Gözat: Elektronik ve Haberleşme

Intelkit Defence’in askeri elektronik ve haberleşme hakkındaki arşividir. Siber güvenlik, elektronik harp, komuta kontrol, radar sistemleri, simülatör sistemler gibi bağlantılı konularla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Simülatör Sistemleri Askeri Eğitim Simülatörü
İsrail Hava Kuvvetleri Uçuş Eğitimi Merkezine Bir Bakış
Yazar

IAF Bağlantılı Similatör Tesisleri İsrail Hava Kuvvetleri (IAF) F15’inin kanopisi (Uçak kanopisi (İngilizce: aircraft canopy), bazı uçak türlerinde kokpiti saran saydam yapı. Gürültü ve meteorolojik etkileri yalıtırken, görüş imkânını artırdığı, sürtünmeyi azalttığı için özellikle akrobasi ve savaş uçaklarında tercih edilir.)

Komuta Kontrol Warloc alternatif GPS
WarLoc: Botunuzdaki Alternatif GPS
Yazar

Robotik Araştırmalar’ın üretmiş olduğu “asker konum tespiti sensörü” arkadaşınızın ve sizin konumunuzu, herhangi bir uydu bağlantısı veya statik radyofarlar olmadan nokta atışı ile belirler. İşin sırrı ağ bağlantısında.

Siber Güvenlik HAVELSAN Siber
HAVELSAN Siber Güvenlik Yazılımları
Yazar

Bilginin bir ve sıfır rakamlarıyla saklandığı ve yayıldığı günümüzde, makineleşen bilgiyi toplamak, tanımlamak, değerlendirmek daha da zor hale geldi. Özellikle hızla yayılan bilginin güvenilirliği ve güvenliği geleneksel yöntemlerle sağlanamamaktadır.

Elektronik Harp Elektronik Saldırı
Elektronik Taarruz Yöntemleri
Yazar

Sıcak bir temas yaşanmadan ve zayiat verilmeden düşman tanklarını ve hava savunma sistemlerini çalışamaz duruma getirmek büyük zaferdir. Harpte belirsizlik ortamı personeli yorar ve motivasyonunu düşürür. Komuta kontrol sistemleri ve haberleşme cihazlarının yayınında kesinti, karşı tarafın savaşmadan kazanması anlamına gelir. Muharebe anında uçaklara rehberlik eden navigasyon sisteminin çalışmaması bir pilota neler hissettirecektir?

Simülatör Sistemleri DEDAS Simülatör
Denizaltı Dalış Simülatörü (DEDAS)
Yazar

Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeler gerçek dünyadaki sistem ve durumların sentetik ve yarı sentetik ortamlar aracılığı ile yüksek performansta benzetimini gerçek kılmıştır. Bu gelişim sayesinde kompleks sistemler ve süreçlerde kullanılarak ya da tasarlanarak özellikle askeri alanda personelin hazırlık sürecinde eğitiminde, analiz ve değerlendirilmesinde kullanılmaya başlamıştır.

Radar Sistemleri Radar Hava Gözetleme
Hava Savunma Radarları
Yazar

Savunma Sanayi İcra Komitesi’nin 1991 yılında almış olduğu karar doğrultusunda Radar Teknoloji Merkezi olarak Aselsan, silahlı birliklerimin ihtiyaçlarına yönelik olarak gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemlerini tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir. Radar sistemleri farklı menziller için hava, kara ve deniz platformlarında kullanılmaktadır.

1 2 3