Gözat: Elektronik Harp

Intelkit Defence’in askeri elektronik ve haberleşme alt kategorisi olan elektronik harp hakkındaki arşividir. Karıştırıcı sistemler, elektronik istihbarat, elektronik taarruz, önleyici elektronik harp gibi bağlantılı konularla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Elektronik Harp Elektronik Saldırı
Elektronik Taarruz Yöntemleri
Yazar

Sıcak bir temas yaşanmadan ve zayiat verilmeden düşman tanklarını ve hava savunma sistemlerini çalışamaz duruma getirmek büyük zaferdir. Harpte belirsizlik ortamı personeli yorar ve motivasyonunu düşürür. Komuta kontrol sistemleri ve haberleşme cihazlarının yayınında kesinti, karşı tarafın savaşmadan kazanması anlamına gelir. Muharebe anında uçaklara rehberlik eden navigasyon sisteminin çalışmaması bir pilota neler hissettirecektir?

Elektronik Harp Radar Jammer
Elektronik Harbin Özellikleri ve Amaçları
Yazar

Birliğindeki tanklara istediği taktik düzeni aldıramayan bir liderin zırhlı birlik harekatı, radar merkezi ile koordinasyon sağlayamayıp güdümlü füzelerini ateşleyemeyen bir uçağın hava harekatı, hedefi tespit edemeyip etkisiz hale getiremeyen bir Oerlikon bataryasının hava savunma harekatı savaşı kaybettirir.