Pazar, Temmuz 25

Gözat: Komuta Kontrol

Intelkit Defence’in askeri elektronik ve haberleşme alt kategorisi olan komuta kontrol sistemleri hakkındaki arşividir. Kontrol, haberleşme, otonom sistemler, bilgisayar destekli sistemler, yapay zeka gibi bağlantılı konularla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Elektronik Harp Aselsan Komuta Kontrol
ASELSAN – Komuta Kontrol, Radar ve Elektronik Harp Sistemleri
Yazar

Komuta Kontrol Muharebe Bilgi Sistemleri, ASELSAN tarafından 30 yılı aşkın süredir bilginin doğru ve daha çabuk aktarılabilmesi için geliştirilmektedir. Komuta Kontrol Muharebe Bilgi Sistemleri manevra, ateş desteği, hava savunma, istihbarat, gözetleme, keşif, taktik haberleşme ve elektronik harp gibi faaliyet alanlarını kapsamakta ve bu alanların fonksiyonel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde entegre çözüm sunmaktadır.

Komuta Kontrol Warloc alternatif GPS
WarLoc: Botunuzdaki Alternatif GPS
Yazar

Robotik Araştırmalar’ın üretmiş olduğu “asker konum tespiti sensörü” arkadaşınızın ve sizin konumunuzu, herhangi bir uydu bağlantısı veya statik radyofarlar olmadan nokta atışı ile belirler. İşin sırrı ağ bağlantısında.

Komuta Kontrol Aselsan Haberleşme Sistemleri
Aselsan Haberleşme Sistemleri
Yazar

Aselsan askeri platformlarda çalışan kullanıcıların haberleşme ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak Askeri Haberleşme Sistemlerini geliştirmiştir. Bu sistemler güncel teknolojik gelişmeler doğrultusunda oluşturulan yerli ve milli çözümlerdir. Haberleşme sistemleri hızlı, kesintisiz, ekonomik ve güvenli bir şekilde haberleşme çözümleri sağlamaktadır. Haberleşme sistemleri ürünleri şöyledir:

Komuta Kontrol Yapay Zeka
Yapay Zeka ve Askeri Uygulamalar
Yazar

Yapay zeka teknolojisi ticari alanda hızla gelişmeye devam ederken, askeri alanda da önemli yeniliklerin kapısını açmıştır. Robotik, veri madenciliği, bilgisayar görü ve ana dil işleme gibi birçok klasik mühendislik alanında yapay zeka çığır açan bir teknoloji olmuştur. Yapay zeka ile onun alt dalları olan Deep Learning (Derin Öğrenme), Machine Learning (Makine Öğrenimi) artık birer prototip olmaktan çıkmış ve uygulamalar şeklinde sahalara inmiştir.