Gözat: Siber Güvenlik

Intelkit Defence’in askeri elektronik ve haberleşme alt kategorisi olan siber güvenlik hakkındaki arşividir. Sızma, bilgi güvenliği, askeri siber güvenlik, siber taarruzlar gibi bağlantılı konularla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Siber Güvenlik HAVELSAN Siber
HAVELSAN Siber Güvenlik Yazılımları
Yazar

Bilginin bir ve sıfır rakamlarıyla saklandığı ve yayıldığı günümüzde, makineleşen bilgiyi toplamak, tanımlamak, değerlendirmek daha da zor hale geldi. Özellikle hızla yayılan bilginin güvenilirliği ve güvenliği geleneksel yöntemlerle sağlanamamaktadır.

Siber Güvenlik Siber Saldırı Nedenleri
Siber Saldırıların Motivasyon Kaynakları
Yazar

2025 yılı sonlarında internete bağlı cihaz sayısının 75 milyar olması beklenmektedir. Siber tehditlere karşı savunulması gereken en az 10 milyar kişi farklı amaçları olan saldırganların hedefi olacaktır.  Siber tehdit istihbaratı alanında savunma yöntemleri geliştirmek için siber saldırıların motivasyon kaynakları ve amaçları titizlikle ele alınmalıdır

Siber Güvenlik Siber Güvenlik
Siber Güvenlik Teknolojileri
Yazar

Siber güvenlik; elektronik sistemleri, bilgisayar ve sunucuları, ağları, mobil cihazları ve verileri kötü amaçlı saldırılara karşı koruma uygulamasıdır. Özellikle devletler, kamu kurumları ve savunma – güvenlik alanlarında siber güvenlik teknolojileri bir hayli önemlidir.