Gözat: ASELSAN

Elektronik Harp Aselsan Komuta Kontrol
ASELSAN – Komuta Kontrol, Radar ve Elektronik Harp Sistemleri
Yazar

Komuta Kontrol Muharebe Bilgi Sistemleri, ASELSAN tarafından 30 yılı aşkın süredir bilginin doğru ve daha çabuk aktarılabilmesi için geliştirilmektedir. Komuta Kontrol Muharebe Bilgi Sistemleri manevra, ateş desteği, hava savunma, istihbarat, gözetleme, keşif, taktik haberleşme ve elektronik harp gibi faaliyet alanlarını kapsamakta ve bu alanların fonksiyonel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde entegre çözüm sunmaktadır.

Deniz Sistemleri ASELSAN Gemi
ASELSAN – Deniz ve Hava Savunma Sistemleri
Yazar

ASELSAN, kurulmuş olduğu yıldan bu yana başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere birçok yerli ve yabancı kullanıcının deniz platformlarındaki (suüstü ve sualtı) ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Savaş/Görev Sistemleri çözümleri sunmaktadır. ASELSAN 2006 yılından itibaren Deniz Savaş Sistemleri’nde aşağı yer alan alt sistemlerin tedarik, üretim, tasarım, entegrasyon, test ve lojistik destek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Radar Sistemleri Gözetleme Uyduları
Keşif ve Gözetleme Radarları
Yazar

Radar sözcüğü RAdio Detection And Ranging kelimelerinin baş harfleri birleştirilerek oluşturulmuştur. Cisimlerin istikamet, mesafe ve yükseklikleri hakkında bilgi sağlayan cihazlardır. Radar ile ilgili ilk çalışamlar 20. Yüzyılın başlarında radyo dalgalarının uygulama prensipleri ve özelliklerinin araştırılmasıyla başladı. İlk radar istasyonu 1940 yılında kuruldu.

Elektronik ve Haberleşme ASELSAN Enerji Sistemleri
ASELSAN Enerji Sistemleri – Hibrit Sistemler
Yazar

Aselsan’ın geliştirdiği özgün, yerli ve milli Enerji Sistemleri çözümleri arasında Hibrit Enerji Sistemleri de yer almaktadır. Hibrit Enerji Sistemleri birden çok yenilenebilir enerji kaynağı (güneş enerjisi, rüzgar türbinleri, dalga enerjisi vb.) kullanılarak oluşturulan sistemlerdir. Hibrit Enerji Sistemleri enerji üretiminde en yüksek verimliliği garanti ederken, akıllı ve düşük kayıp kontrollü enerji tüketimini de sağlamaktadır. Aselsan tarafından geliştirilen Hibrit Enerji Sistemleri şunlardır:

Elektronik ve Haberleşme aselsan coğrafi sistemler
ASELSAN Bilgi Teknolojileri Sistemleri : E-Devlet
Yazar

Aselsan sivil, askeri ve kamu alanlarında ihtiyaç duyulan bilgi teknolojisi projelerini Bilgi Teknoloji Sistemleri alanında geliştirmektedir. Bu sistemler uluslararası standartlara uygun olarak ve maliyet etkin şekilde tasarlanıp üretilmektedir. Bilgi Teknolojileri Sistemleri alanında üretilen özgün ürün ve sistem çözümlerinden biri de E-Devlet çözümleridir. E Devlet çözümleri şunlardır:

Elektronik ve Haberleşme ASELSAN İnsansız Sistemleri
ASELSAN İnsansız Sistemler
Yazar

Aselsan, İnsansız Sistemler kapsamında “Servo Sistemler” ve “İnsansız Araçlar” geliştirmekte ve üretim faaliyetlerini üretmektedir. İnsansız Sistemler uzaktan kontrol edilebilir veya kendi başına karar verip uygulayabilir yapısı sayesinde geleceğin savaş sahalarında yaygın olarak kullanılacak tasarımlardır. İnsansız Araçların faaliyetleri şu şekilde hedeflenmektedir:

Kara Sistemleri Aselsan Silah Sistemleri
Aselsan Silah Sistemleri
Yazar

selsan, deniz ve kara platformlarında kullanılmak üzere silah sistemleri üretmekte, geliştirmekte ve tasarlamış olduğu bu sistemler için lojistik destek sağlamaktadır. Aselsan ürünlerinin arasında, hava savunma füze ve top sistemleri; bomba atar ve uzaktan kumandalı makineli tüfek sistemleri; çok namlulu roket atar, havan, obüs, tank ve deniz topları için atış kontrol sistemleri bulunmaktadır.

1 2