Gözat: Gözetleme

Hava Savunma Sistemleri
Demir Kubbe ve SkyHunter Füzesi
Yazar

Savunma sanayide hava araçları ve füzelerin gelişmesiyle saldırıların ve harplerin boyutu da değişti. Gelişen silah sistemlerini engellemek için gelişmiş savunma sistemlerine ihtiyaç var. Hava savunma alanındaki bu sistemlerden biri de Demir Kubbe ve SkyHunter füzesi.

Komuta Kontrol Warloc alternatif GPS
WarLoc: Botunuzdaki Alternatif GPS
Yazar

Robotik Araştırmalar’ın üretmiş olduğu “asker konum tespiti sensörü” arkadaşınızın ve sizin konumunuzu, herhangi bir uydu bağlantısı veya statik radyofarlar olmadan nokta atışı ile belirler. İşin sırrı ağ bağlantısında.

Elektronik ve Haberleşme Aselsan göz vizörü
Kablosuz Göz Vizörleri
Yazar

Gözetleme esnasında, kullanılan termal kameradan alınan görüntüyü anlık ve kablosuz olarak kullanıcının gözüne aktaran sisteme Kablosuz Göz Vizörü adı verilir. 2016 yılında meskun mahal operasyonlarında aktif olarak kullanılan göz vizörü, kullanıcıları tarafından büyük takdir toplamıştır.

Kara Sistemleri Taşınabilir Termal Kamera
Portatif Termal Kameralar ve Baykuş
Yazar

Gözetleme ve keşif yapmak, savunmanın temel etkinliklerindendir. Doğanın değişen hava koşullarında, sis, pus, karanlık ve yağmur görüş mesafesini düşürerek tespiti olumsuz etkiler. Gelişen savunma sanayi, her türlü toz, duman, alev ve gizleme gibi muharebe koşullarını gözeterek yeni çözümler sunmaya devam ediyor.

Kara Sistemleri Holografik Nişanlama
Holografik Nişan Aletleri
Yazar

Değişen muharebe şartlarıyla birlikte daha zorlu şartlar altında hızlı sonuçlar almak, savunma sanayinin operasyonel amaçlarından biridir. Savunma sanayi alanındaki yeni çalışmalar atış sıhhatini artırmanın yanında hedefe çabuk nişan alma konusuna yönelmiştir.

Elektronik ve Haberleşme Gece görüş sistemleri
Gece Görüş Cihazları ve Termal Dürbünler
Yazar

Gece görüş ve termal cihazlar aydınlık durumuna bağlı olarak sadece gözetleme ve keşif imkanını artırmak için kullanılırken günümüzde atış sıhhatini artırmanın en kolay çözümü olarak kullanılıyor. Termal silah dürbünleri, artıkıl içeren sistemleriyle mekanik ve optik nişangahların gelişmiş sürümleri olarak nitelendiriliyor.