Gözat: Rusya

Uzay Sistemleri Uzay Savunması
Rusya ve ABD Uzay Savunma Sistemleri
Yazar

Dünya korona virüs salgınını kontrol etmek için uğraşırken, ABD ve Rusya arasında arka planda savaş hala devam ediyor. Stratejik askeri amaçlar için uyduları etkisiz hale getirecek veya yok edecek ASAT silah projeleri hız kesmiyor. ABD, 13 Eylül 1985’te P78-1’i yok eden ASM-135 ASAT füzesini fırlattığından beri uzayda Rusya-ABD mücadelesi sona ermedi.

Kara Sistemleri İran Hibrit Savaş
Hibrit Savaş Stratejisinin İki Aktörü : İran ve Rusya
Yazar

Hibrit savaş, teoride henüz ortak bir tanımı yapılamamış olsa da pratikte barındırdığı belirli unsurlar nedeniyle savaş teknikleri içinde günümüzde önemli bir yere sahip. Hibrit teknikler savaş tarihinde sıkça kullanılmış olmasına rağmen asıl isimlendirme ilk kez 2007’de Hizbullah’ın Lübnan Savaşı’nda uyguladığı teknikleri ifade etmek için kullanılmıştır.

Deniz Sistemleri
Çin ve Rusya ABD’nin Geri Çekilme Görüşmeleri Esnasında Orta Doğu Çıkarları İçin İş Başında
Yazar

Moskova, Orta Doğu’da oynadığı rolü kimsenin unutmadığından emin olurken Pekin Başkan Trump’ın ayrılma sözü verdiği bir bölgede baskınların izini sürüyor. WASHINGTON: Geçen hafta Arap Denizi’nde bir Rus savaş gemisi ile bir Amerikan muhribi arasındaki yakın karşılaşma Rus ordusunun yüksek bahisli kovalamaca oyununun yeni bir turundan daha fazlasıydı.