Gözat: Hava Savunma Sistemleri

Intelkit Defence’in havacılık ve uzay sistemleri alt kategorisi olan hava savunma sistemleri hakkındaki arşividir. Karadan havaya savunma sistemler, acess denial, hava engelleme gibi bağlantılı konularla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Hava Savunma Sistemleri
Yeni Hava Savunma Tehditleri ve Eğilimler
Yazar

Raytheon’ın Patriot sistemindeki isabetsizlik, S400’ün radar menzilindeki kararsızlık en pahalı sistemlerin bile sürekli kendini güncellemesi gerektiğine somut örnektir. Hava savunma sistemleri 21. yüzyıl teknolojileriyle kabuk değiştirmeye devam ediyor. Bir yandan da hava platformlarının gelişen kabiliyetleriyle silahlanma ve caydırıcılık her geçen gün artıyor.

Hava Savunma Sistemleri
Demir Kubbe ve SkyHunter Füzesi
Yazar

Savunma sanayide hava araçları ve füzelerin gelişmesiyle saldırıların ve harplerin boyutu da değişti. Gelişen silah sistemlerini engellemek için gelişmiş savunma sistemlerine ihtiyaç var. Hava savunma alanındaki bu sistemlerden biri de Demir Kubbe ve SkyHunter füzesi.

Deniz Sistemleri ASELSAN Gemi
ASELSAN – Deniz ve Hava Savunma Sistemleri
Yazar

ASELSAN, kurulmuş olduğu yıldan bu yana başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere birçok yerli ve yabancı kullanıcının deniz platformlarındaki (suüstü ve sualtı) ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Savaş/Görev Sistemleri çözümleri sunmaktadır. ASELSAN 2006 yılından itibaren Deniz Savaş Sistemleri’nde aşağı yer alan alt sistemlerin tedarik, üretim, tasarım, entegrasyon, test ve lojistik destek faaliyetlerini sürdürmektedir.