Gözat: Hava Sistemleri

Intelkit Defence’in havacılık ve uzay sistemleri alt kategorisi olan hava sistemleri hakkındaki arşividir. Avcı uçaklar, bombardıman uçakları, lojistik uçaklar, helikopterler ve insansız hava araçları gibi bağlantılı konularla ilgili bilgiler bu kategoride paylaşılmaktadır.

Hava Sistemleri TF-X Milli Muharip Uçak
TF-X Projesi Hakkında Merak Edilenler
Yazar

Türkiye’nin ilk yerli savaş jeti çalışması olan ve 5. Nesil savaş jeti projesi olarak TAİ tarafından geçtiğimiz günlerde fuarlarda sergilenmeye başlanan Milli Muharip Uçağı (TF-X), Türkiye’nin en önemli ve en çok bütçe sağlanan projesi konumunda yer alıyor.

Hava Sistemleri Çoklu Rol Uçaklar
Savunma Sanayinde Çoklu Rol Trendi
Yazar

Soğuk savaşın bitmesinin ardından savunma sanayi ürünlerindeki inovasyon trendleri dikey ve derinlikli tek bir rolden, yatay ve çok rollü geliştirmelere doğru evriliyor. Muharebe sahasındaki simetrik inatlaşmanın azalması bundaki en büyük etken.

Hava Sistemleri Akıncı İnsansız Hava Aracı
Akıncı İnsansız Hava Aracı
Yazar

Türkiye’nin havacılık alanındaki ilk yönelim noktalarından bir tanesi olan ve 1990 yıllarında TAİ tarafından başlatılan İnsansız Hava Aracı teknolojisine geçiş dönemi 2000’li yıllarda ilk yerli mini modellerimizden Turna ile başlamıştı.